۱۳۸۵ مهر ۲۲, شنبه

صدای قاچ خوردن کره چشم

این عروسک‌هایی را تصور کنید که عشاق لوس و سانتی‌مانتال به مناسبت روز والنتین به هم کادو می‌دهند: گربه‌ای ملوس و پشمالو یا گوسفندی با چشمان خمار.


اول که انیمیشن‌های «happy tree friends » را ببینید ، فکر می‌کنید درباره همچین موجوداتی‌ست و در چنین فضاهایی می‌گذرد. اگر چیزی درباره این مجموعه ندانید قطعاً با دیدن اولین مرگ فجیع کارتون ، یکه می‌خورید. یک مجموعه گروتسک درجه‌یک که معادل وضعیت‌های مضحک و هولناک آن را در هیچ‌کدام از فیلم‌های تیم‌برتون هم پیدا نمی‌کنید .


«happy tree friends » با ظاهر گول‌زننده‌اش یکی از خشن‌ترین انیمیشن‌های جهان است.


یکی‌از آرزوهای شرورانه‌ام این است که با یک آدم معقول معمولی ( یا بهتر : همان عشاق لوس و ملوس والنتاین) بنشینیم و این مجموعه را ببینیم . من آنها را نگاه کنم، وقتی در برابر چشمانشان یک گربه‌کوچولوی نازنازی کارتونی له می‌شود و دل‌و روده‌اش از گوشش بیرون می‌زند.( تا یادم نرفته باند صوتی همه اپیزودها فوق‌العاده است و صدای بیرون کشیده‌شدن روده از گوش یا قاچ خوردن کره چشم را هم می‌توانیم بخوبی بشنویم!)


نمی‌خواهم این‌بار هم پستم طولانی‌شود پس اطلاعات بیشتر درباره «happy tree friends » را از اینجا (مدخل مفصل‌اش در ویکی‌پدیا ) بگیرید . احتمالاً فلش‌های کوچکش را هم بتوانید از اینجا دانلود کنید .پی‌نوشت :


دیوانه‌وار، احمقانه، سادیستی ....اینها نمونه کلماتی‌ست که امکان دارد درباره این انیمیشن‌ها ( یا اگر خدا قسمت کند درباره این پست و نویسنده‌اش ) به ذهن کسی خطور کند. پیشنهاد می‌کنم قبل از عصبانیت، مدخل «گروتسک» را از ویکی‌پدیا بخوانید تا بزودی درباره آن و ارتباطش با درک پیچیدگی‌های جهان و زندگی روزمره کمی گپ بزنیم.


۴ نظر:

 1. سلام!
  من عاشق این هپی تری فرندز ها هستم!
  راستی می خواستم بگم که آدرسم عوض شده

  پاسخحذف
 2. همون پی نوشت ها ...بعلاوه صلوات بر روح عمو زاده خلیلی که تو و اطلاعاتت رو ول کرد تو وب

  پاسخحذف
 3. اولین کلیپی که ازشون دیدم توی وبلاگ پارلوس بود. اونی بود که Lumpy مجبور می‌شه پای خودشو با قاشق قطع کنه. سه بار به اون پست سرزدم تا تونستم کلیپ رو از اول تا آخر نسبتاً بدون حس خفقان‎آور چندش ببینم. اما بالاخره تونستم. حسی که من دارم اینه که ایرادی نداره به خالق یه کاراکتر گروتسک بگیم دیوونه، احمق یا سادیست. احتمالاً این همون فحش‎هاییه که دوست داره انقدر بشنوه تا وجهه‎ی نفرت‌انگیزشون رو از دست بدن. درسته؟
  پی‌نوشت: راستی، درزمینه‎ی گارگویل‎ها، گمونم این سایت هم بد نباشه:
  http://www.stonecarver.com/grotesque.html

  پاسخحذف
 4. سلام...
  گاهی به خانه تان سر میزنم و از آن بهره میبرم...خسته نباشید..شما هم لطف میکنید به من سر بزنید...زمان مهمه...اگر آمدید و مرا دوست داشتید حفظم کنید و در هر صورت محبت میکنید که آدرسم را به مهمانان دیگری بدهید تا افتخار میزبانی آنها را داشته باشم..ممنون از شما.

  پاسخحذف