۱۳۸۵ آبان ۲۸, یکشنبه

مقالاتی که دوست دارم بنویسم


خون آشام و جاودانگیخیلی از چیزهایی که آدم به صرافت نوشتنشان می‌افتد ، در حقیقت مطالبی‌اند که دوست داری نوشته می‌شدند و تو گوشه‌ای لم می‌دادی و می‌خواندی . چون نوشته نشده‌اند مجبوری خودت بنویسی‌شان.


لیستی که ( بدون ترتیب) در ادامه می‌آورم شماری از آن دست چیزهایی‌ست که دوست دارم نوشته می‌‌شد تا می‌خواندم . اگر نوشته نشوند شاید روزی خودم دست‌به کار شوم.


 1. کالت‌ چیست ؟ چطور چیزی کالت می‌شود؟


 2. رستگاری ابله عصیانگر : کیانو ریوز ، جیمز دین نسل MTV


 3. کتاب‌مستطاب مرد خانه : از کوبیدن میخ تا رام کردن همسایه سرکش


 4. زیبایی‌شناسی مشنگی : چرا فرامرز آصف را دوست دارم؟


 5. دانایی و انفعال : از هملت تا دیگران


 6. وامپیریسم و جاودانگی


 7. تک‌نگاری درباره هانیبال لکتر؛ روانکاوی آدم‌خوار


 8. بحثی درباره هنردوستان قلابی ( و تکمله‌ای در احتمال نتایج فاشیستی این بحث)


 9. راهنمای مصور کشتن خون‌آشام


 10. نگاهی به فیلمنامه «ترمیناتور 2: روز داوری» : چطور یک قاتل مقدس بسازیم؟


 11. راهنمای‌دم دستی برای کمیک‌بازها – تاریخچه، فرازها ، آدم‌ها و ...-


 12. نشانه‌شناسی بتمن و بحثی در روانکاوی جوکر


 13. ارباب حلقه‌ها: رمان مدرنی که بد فهمیده شد ...یاران حلقه الابختکی پیروز شدند


 14. پادشاه لخت است ! : رو کردن دست اساتید متقلب فرهنگی ( راستش کک این یکی بیش از همه به تنبانم است ، با این حال اعتراف می‌کنم هنوز جرأت روبرویی با عواقبش را ندارم .این پادشاهان که می‌گویم از همه قماشند : روزنامه‌نگار ، منتقد ، فیلمساز ، نویسنده ...پدر‌خوانده‌های نوچه‌پروری که چه بسا روزی خودشان زاپاتایی بوده‌اند اما الان ذهنشان کند شده و چربی آورده و فقط در کار صله دادن و قبا پس گرفتنند، جادوگرانه مهمل به خورد مردم - و نوچه‌های بیشمارشان - می‌دهند و کسی اجازه ندارد در استاد بودنشان شک کند. روزگاری چیزکی نوشتم در چلچراغ با تیتر:« تو هیچ‌وقت پدرخوانده خطابم نکردی» در همین مضمون)


 15. ادبیات و فنون جادوی سیاه : بحثی در استعاره و مجاز


 16. متافیزیک اروتیسم و کودکی گمشده :‌بحثی در مانگاهای ژاپنی


 17. درد زامبی شدن : یک بحث فلسفی، ترجیح می‌دهید مسخ شوید یا بمیرید؟


 18. دون‌ژوان و تمنای تجربه دینی...این لیست کامل نیست ؛ چیزهایی بیشتری هست که دوست دارم کسی بنویسد تا لم بدهم و بخوانم ، اینها الان در حافظه‌ام حاضر بود ، وگرنه این لیست هر روز دارد بلندبالاتر می‌شود.


۱۴ نظر:

 1. salam refigh
  mibakhshi ke ba fonte english minevisam chon in camputer farsi nadare.man taze omadam tehran va khomare chand ta romane khobam midonam ke chizi to chante dari albate age daro daste ahmad lolo bezaran chap beshe behet zang mizanam va bekhatere webloge khobet khoshhalam va behet tabrik migam .salam be mehrnaz bereson

  پاسخحذف
 2. میشه لطفاا بنویسی

  پاسخحذف
 3. سلام سروش راستی یک مقاله هم بنویس در ستایش بی خیالی در ستایش اینکه هرچقدر تو خودتو بکشی اون که بخواد بشه می شه

  پاسخحذف
 4. سلام.سروش عزیز.امیدوارم که روزی درباره خیلی چیزها یی که روزگاری دوست داشتیم بنویسیم.انصاف از این ماخولیا.به دوستان سلام برسان.قربانت:حافظ

  پاسخحذف
 5. یادداشت بی ربطت رو ندیدم. کجاست؟!

  پاسخحذف
 6. 1. هوم، راستش رو بخواین فکرش رو هم نمی‌کردم که چنین ارتباطی بین این دو مورد وجود داشته باشه! حقیقتش اصلاً دیگه نمی‌دوم چی باید بگم. خدا به خیر و پول و عقل و سواد و سلامتی و چیزای بدرد بخور دیگه ختم کنه ان‌شاالله!
  2. چه جالب! شما دور هم جدل می‌کردین و خواننده‌ها بصورت ریموت! می‌تونم علت تمام این دلبستگی‌ها رو درک کنم. این مهمونی بزرگ جداً لذت‌بخش بود.
  3. حقیقتش دانتون تا چند هفته‌ی پیش همین‌جا بود. (البته مدتیه ازش بی‌خبرم. بعید نیست دور از چشم جلادش یه سری به الجزایر هم زده باشه:)) البته از شوخی گذشته خودم هم خیلی کنجکاو شدم بدونم این خواننده‌ی الجزایری‌تون کیه!
  4. گمون کنم اگه ولمون کنین، یه طومار چند کیلومتری آماده کنیم. برای همین هم خیلی ممنون می‌شیم اگه همون جمله‌ی اول طومار رو برسونین. یه سلام خیلی خیلی بزرگ.

  پاسخحذف
 7. سلام.
  بابا هنوز تو فلسفه ی وجودیه مرغ و تخم مرغ و یا حتی چگونگی گماردن پای چپ و یا راست به داخل مستراح داریم سرو کله می زنیم. وایسا اونا حل شه, می گم اساتید جواب این سوالهای پیش پا افتاده ی تورو هم بدن.
  یه روز "زرنگار" به من می گفت. فلانی تدوین و کارگردانی به چه دردت می خوره. بیا سر کلاس درس من تا عاقبت به خیر بشی...

  پاسخحذف
 8. صله دادن و قبا پس گرفتن:)) درود صدها دل خنک شده بر کسی که مورد چهارده رو بنویسه.

  پاسخحذف
 9. منم میرم لم میدم منتظر.

  در مورد عاصف هم باهات هم عقیده‌ام . هر چند هر کس میشنوه مسخرم میکنه.

  پاسخحذف
 10. مجوز بابات رو ردیف کن.هر کدوم یه پرونده ی بفروش میشه...یاد مجله در آوردن بخیر...

  پاسخحذف
 11. خدایی شماره 14 چه کرمی به تنبان بعضیها بیاندازدها..
  شماره 16 را هم اگر نوشتید..شک نکنید لااقل در قزوین چهره ماندگار می شوید.

  پاسخحذف
 12. گوشه‌ای لم داده‌ام و منتظرم چیزهای 4 و 2 و 13 و 14 و 15 و 16 و 18 را در وبلاگ جنابعالی بخوانم. امیدوارم خیلی طول نکشد.

  پاسخحذف
 13. توی مطلب شما توی چلچراغ در مورد سریالهای کالت برام سوال پیش امد. آمدم ببینم چی هست رسیدم به وبلاگت که تازه می خواهی توضیح بدی. در اینترنت هم چیز خاصی نبود .برادری کن سریع تر یک چیزی بنویس.

  پاسخحذف
 14. کالت در این معنی به محصولاتی می گویند که برای طرفدارانشان جهانی خود بسنده فراهم می کنند. بحث درباره کالت مفصل است بسیار

  پاسخحذف