۱۳۸۵ دی ۵, سه‌شنبه

وقتی ما خواب خوش می بینیم, چه کسی دنبال شکار است؟

پاسخ به ۶ سئوال رایج درباره وامپیرها

عکس مستندی از یک خون آشام

۱.خون‌آشام ها کی از خواب بیدار می‌شوند؟
خون‌آشام‌های اشرافی که وسعشان می‌رسد تابوت و قصر بخرند و یک نوکر چلاق زشت استخدام کنند، شب‌ها ( حدوداً ساعت 9 شب) از تابوتشان بیرون می‌آیند، مسوا ک می‌زنند و شبیه خفاش‌ها برای از سر گذراندن یک شب دراکولایی دیگر ، به پرواز درمی‌آیند.
با این حال اغلب وامپیرها توانایی مالی فراهم کردن چنین امکاناتی را ندارند . به همین دلیل روزها خود را زیر زمین دفن می‌کنند و شب‌هنگام ( حدوداً ساعت 9 شب) برمی‌خیزند و چون توانایی تبدیل شدن به خفاش را ندارند ، همان‌طوری بدون بزک دوزک  خیابان را گز می‌کنند.
شخصاً هیچ ارتباط منطقی میان زمان بیدار شدن  وامپیرها  و ساعت بیرون گذاشتن زباله‌ها پیدا نکردم ( چندین بار  خون‌آشامی را در حالی که داشت سر سهمش از زباله همسایه با گربه‌های کوچه می‌جنگید ،‌غافلگیر کردم ....که خب آن هم قبول نیست. چون  ارتباط غیر منطقی محسوب می‌شود)

2.خون‌آشام ها در شب چه می‌کنند؟
اصلی‌ترین شاهدان وقایع شبانه خون ‌آشامها معمولاً عمرشان را به شما می‌دهند وبه همین دلیل ، دقیقاً نمی‌توان درباره برنامه ایشان اظهار نظر کرد.
همین‌قدر می دانیم که دراکولاهای اشرافی پشت یک درخت یا در بادجه تلفن ، خودشا ن را شبیه جرج کلونی درست می‌کنند ، بعد سر راه خانم‌های متشخص سبز می‌شوند و قاپشان را .. اصلاً فرض کنید آنها را به یک فنجان شیرقهوه دعوت می‌کنند.
اما وامپیرهای میانه حال .عشق‌شان این است که عده‌ای دختر و پسر که برای اردو به جنگل آمده اند ( با رعایت طرح تفکیک البته) اتوبوسشان وسط راه خراب شود ؛ بعد آنها هی از پشت درخت سرک بکشند و صداهای شیطانی از خودشان خارج کنند .
در اولین مرحله راننده چاق وخرفت اتوبوس ( حالا اهمیتی هم ندارد اگر طرف پلیس هم باشد ، فقط مهم این است که لباس فرم وچراغ‌قوه همراه داشته باشد ) ...بله می‌گفتم ، اول دخل راننده اتوبوس را می‌آورند. بعد یک یکی همه را سر به نیست می‌کنند ودر نهایت وقتی یک دختر و پسر بیشتر باقی نماند ( که البته نامزد هم هستند) ،‌وامپیر کذایی طی نبردی خودش را به مردن می‌زند. آن دوتا که در رفتند ،‌یکهو دستش را از زیر خاک بیرون می‌آورد و یک صدای شیطانی سر می‌دهد ( از آن صداهایی که شبیه صدای استفراغ یک فیل مریض‌مزاج است)
بعد از سر گذراندن این تجربه سادومازوخیستی ، معمولاً می‌روند زیر خاک وخودشان را برای شب بعد آماده می‌کنند( بر اساس تجربه این جور وقتها یک خواننده صدا کلفت می‌آید و یک چیزهای ترسناک نامفهوم می‌خواند با گیتار برقی)

3.چرا خون‌آشام ها فقط شبها بیدارند؟
دکتر بیژن فلاحت پیشه توضیح ‌می‌دهد: به این دلیل خون‌آشام ها تمام شب بیدارند ، چون در طول روز به قدر کافی خوابیده‌اند .
به گفته این محقق روانشناس یک خون‌آشام بالغ نیاز به 8 ساعت خواب در شبانه روز دارد به همین دلیل وقتی روزها می‌خوابند شبها می‌توانند تا دیروقت بیدار بمانند.
البته احتمالات علمی دیگری نیز وجو دارد :
1. خون‌آشام‌ها شبها بیدارند ، چون روز بعد شیفت صبح نیستند.
2. آنها تمام روز خود را به خواب می‌زنند تا مادرشان برای خرید نان ، صدایشان نکند.
3. اگر در روز روشن در خیابان به کسی حمله کنند ، کسبه محل زنگ می‌زنند به 110.
بنا به جمیع این احتمالات شب‌بیداری وامپیرها کاملاً منطقی به نظر می‌رسد ،‌آنطور که اگر شما هم خون‌آشام بودید قطعاً همین کار را می‌کردید.

4.آیا دراکولا روزها هم می‌تواند تغیر قیافه دهد؟
اوه ...چه سئوال مضحکی ! خب معلوم است که می‌تواند. اما یک خون‌آشام اشرافی حقیقی هرگز چنین کاری نمی‌کند . فراموش نکنید که خون آشام ‌ها از سر عقده حقارت نیست که خودشان را شبیه جرج کلونی ، تام کروز یا حسام‌نواب‌صفوی می‌کنند. آنها مقاصد خون‌آشامانه دیگری دارند. تازه اگر همچین کاری بکنند ، مجبورند روزی هزار دفعه امضاء بدهند و به دهها خانم محترم درباره وضعیت تاهل شان توضیح بدهند.

5.کشتن خون‌آشام در شب راحت‌تر است یا روز ؟
هر کدام مشکلات خودش را دارد . در شب سخت است چون طرف بیدار است و  دارد بروبر در چشمهایتان نگاه می کند. شلغم که نیست بگذارد شما همین‌طوری یک تیرک چوبی به آن کلفتی را فرو کنید ...به قلبش .
اما شکار خون‌آشام در روز هم دشواری‌های خاص خودش را دارد . درست است که طرف خوابیده و حالا شما با نامردی می‌توانید با آن تیرکتان حالش را بگیرید ،‌ولی اولاً در روز روشن خون‌آشام می‌خواهید از کجا بیاورید؟ تازه طرف را پیدا کردید ...اگر کسی شما را با تیرک چوبی وقلاب نقره و چکش ونیزه و تیرو کمان ضامن دار  در خیابان ببیند زنگ نمی‌زند دارالمجانین؟

6.دانستن این اطلاعات به چه درد می‌خورد؟
دنبه بز به چه درد می خورد ؟ چای کوهی به چه درد می خورد؟ جیم جارموش به چه درد می خورد؟ افشره گل سرخ به چه درد می خورد؟ ...
کاری جز پرسیدن این سئوالات ندارید؟! حالا بیا و خوبی کن و این اطلاعات ذی‌قیمت را در اختیارشان بگذار .

۶ نظر:

 1. اختیار دارین! افشره گل سرخ که به درد می خورد! :)

  پاسخحذف
 2. سلام وبلاگ خیلی خوب و جالبی داری امیدوارم روز به روز هم بهتر شه خوشحال میشم به من هم یه سر بزنی و نظر بدی .

  پاسخحذف
 3. خواهشمندیم بسیار :)

  پاسخحذف
 4. . خون‌آشام‌ها شبها بیدارند ، چون روز بعد شیفت صبح نیستند.
  2. آنها تمام روز خود را به خواب می‌زنند تا مادرشان برای خرید نان ، صدایشان نکند.
  3. اگر در روز روشن در خیابان به کسی حمله کنند ، کسبه محل زنگ می‌زنند به 110.

  اینا فکر کنم دلایل شب‌زنده‌داری های خودت بود که نسبت دادی به این بدبخت‌ها.

  باسه این اطلاعات ذی‌قیمت ممنون.
  اتفاقا جدیدا فرانکولای یزدانجو رو خوندم. خیلی عالی بود.(ربط داشت؟)

  پاسخحذف
 5. از دستشون بی تابم.../با صدای چاووشی/

  پاسخحذف
 6. میگم سروش خداییش دو ساعت خنده ی عجیب آمیخته با شاخ داشتم. خدایی تو این دوره زمونه مگه خون آشامهای عزیز به دادمان برسند. چرا بدگویی کردی ازشون. اونها هم به شیوه ی خودشون زندگی میکنن.

  پاسخحذف