۱۳۸۷ مهر ۹, سه‌شنبه

سلام جاذبه!

اگر تا پیش از این با وزیری سروکار داشتیم که جاعل بود، حالا ماجرا فرق کرده. ایشان اتهام جعل را بر خود سنگین دانسته و با فاش کردن “ماجرا “ اتهام ساده‌لوحی را به جان خریده.

هر روز نیروی محترم انتظامی درباره فروش مدارک جعلی و کارت پایان خدمت و اینجور چیزها هشدار می‌دهد. خیلی بد است که وزیر مملکت اینقدر ساده‌دلانه و بی‌تحقیق فریب “فردى كه مدعى نمايندگى دانشگاه آكسفورد” است را خورده باشد. آن هم نه وزیر کشاورزی یا نیرو. وزیر کشور!

لازم است ایشان در مورد کلاهبرداری‌های مشابه توسط اطرافیان توجیه شوند. در مقام کسی که کمی با وب آشناست خواهش می‌کنم از ایشان که این ایمیل‌هایی که مدعی‌اند  برنده 10میلیون دلار شده‌اید و برای دریافتش کافی است هزار دلار به فلان حساب خارج از کشور واریز کنید را احیاناً جدی نگیرند. کلاهبرداری است. خیلی‌ از اینهایی هم که یک نسخه پاره دستشان می‌گیرند و ازتان می‌خواهند داروی 5هزارتومنی مادر پیرشان را حساب کنید دروغ می‌گویند. همچنین بسیاری از کسانی که دم ترمینال جنوب ادعا می‌کنند کیفشان را زده‌اند و برای برگشت پول ندارند.یادگیری زبان انگلیسی در خواب هم کلاه‌برداری بیش نیست….آقای وزیر تو را به خدا مراقب کشورم باشید. در ضمن نامه بعدی‌تان را خطاب به کسی بنویسید که این “کاغذپاره‌ها” برایش مهم باشد.

پ‌ن: شکایتی در کار نیست. متاسفانه یا خوشبختانه ساده‌لوحی در قانون حکم جزایی ندارد.

اگر آب دهانمان را به بالا پرت کنیم روی صورتمان خواهد افتاد


آیزاک نیوتون- قرن 17 میلادی۵ نظر:

 1. اصتفاده از مدرک جعل که جرمه. مثلا اگه من بخوام با پاسپورت جعلی از کشور خارج بشم و دستگیرم کنن , اینکه بگم من نمی دونستم این جعلیه قابل قبول نیست و من محاکمه میشم.

  پاسخحذف
 2. پشتش به اون کسی گرمه که مدرک دانشگاهی رو با کاغذ پاره یکی میدونه!
  خر خودتون هستید آقایون!!!

  پاسخحذف
 3. ببخشید یه سوال برای من پیش اومد: مدرک افتخاری رو شما واسش درخواست می دید و از یک نماینده می خواید که مدرک افتخاری بهتون بدن یا اینکه دانشگاه به انتخاب خودش به شما مدرک افتخاری میده؟ فکر کنم ایشون خواسته به آکسفورد افتخار بده مدرک ازشون بگیره بعد اونا سرش کلاه گذاشتن! ما هم نمی فهمیم!!!

  پاسخحذف
 4. نمکی رد می شده داد می زده آفتابه پاره، دمپایی کهنه، خریداریم. مدرک دکتری, لیسانس, فوق لیسانس بدو ببر که تموم شد. این طفلک هم یه دکتری افتخاری از آکسفورد برداشت. ولی بیچاره چه می دونست نمکی مدرکاش جعلی بوده. دنیای بدی شده والله دیگه به نمکی هم نمی شه اعتماد کرد.

  پاسخحذف
 5. مگر مهمه؟برای کشوری که ریئس جمهور و رهبر و بقیه دولتمرداش اینها هستند همچین اتفاقی عجیب نیست!

  پاسخحذف