۱۳۸۷ مهر ۱۷, چهارشنبه

تا زمانی که زندگی خصوصی دیگران به ما ربط داشته باشد، زندگی خصوصی ما به دیگران ربط پیدا می‌کند

روسری گلشیفته، کبد شکیبایی، توبه‌نامه نامجو به ما ربطی ندارد!

۱۵ نظر:

 1. سلام.یاد اون ترانه‌ی محلی... بیا بریم کوه افتادم!

  پاسخحذف
 2. کلا این روزها همه چیز به همه چیز ربط داره

  پاسخحذف
 3. کاش میتوانستم بی ربطی اش را به خودم ثابت کنم.دیگر خسته شده ام از این همه بی غیرتی

  پاسخحذف
 4. دلم میخواهد بی خیال باشم.کاش میتوانستم

  پاسخحذف
 5. rabt ke malume nadare vali dar inke jaalebe shak nadaram chon be nazar shuru e yek raviyeye no miyad. ehtemalan to Iran barkhord haa bahash shadide ama shayad un betune rah ro baraye baghiyeye honarpishe haye zan baz bokone va kam kam hamin harfe shoma jaa biyofte.

  پاسخحذف
 6. بی ربطی؟بی غیرتی؟بی احساسی؟بی وجدانی؟
  اقای روحبخش واژه های بالا رو لطفا معنی کنید.(نمره تان محفوظ است)

  پاسخحذف
 7. چرا چرت و پرت میگی رفیق؟

  پاسخحذف
 8. ندارد.
  ندارد.
  ندارد.
  همانطوری که فیلم عروسی و خوابگاه و پارتی ما به دیگران ربطی ندارد و مال دیگران به ما. اما این را به کی و چه جوری بگوییم آقای روحبخش؟!

  پاسخحذف
 9. مثه کاغذ پاره ها که نباید به ما ربط داشته باشد،اصن دارن ما رو بی ربط بار می یارن

  ---------
  خواب بزرگ: هی هی رفیق! اشتباه نکن. کاغذپاره جعلی وزیر، صاف به ما مربوط است. ولی تصمیم شخصی یک خواننده و بازیگر هیچ ربطی به ما ندارد.

  پاسخحذف
 10. کاملن موافقم
  خاله زنکی و این حرفا تو پوست و خون ما ایرانیاس ...
  مگه میشه که ربط پیدا نکنه ...
  بعضیا میمیرن اگه در مورد زندگی ه خصوصی دیگران چیزی ندونن.

  پاسخحذف
 11. اقا جان کی گفته ربط نداره ؟
  ناسلامتی اینا دارن تو این مملکت زندگی می کنن و تو این مملکت پول در میارن
  پولش سرشو بخوره
  اینا الگوی کلی از جوونای مان
  اینا گاهی آبروی مملکت مان

  ----------
  خواب بزرگ: این استدلال بود الان؟
  همه ما داریم تو این مملکت پول درمیاریم و زندگی می‌کنیم. کسی جوانان را مجبور کرده چنین الگویی بگیرد؟ این الگوبردارانی که شما می‌گویی یک موجود نابالغ است. دقیقن همانی است که بابت ذهن نابالغش دنبال الگو می‌گردد. که وقتی الگویش گفت بریز و بسوزان و بکش ، می‌کند. آن ذهن‌های آکبند خود متهمان دریف اول وضعیت جاری اند.
  اما آبرو...آبروی مملکت. شما یا اینجا زندگی نمی‌کنی یا خبرها بهت نمی‌رسد برادر.

  پاسخحذف
 12. کاملا درست میگی ....

  ولی خوب اون یک بازیگر و مثلا هنرمند هستش / معمولا افراد سرشناس مورد بررسی و پیگیری همه هستن و این یکی از ویژگی های این جایگاه هست و مسلمن بسیاری اوقات هم لذتش را می برند... خوب گاهی هم محنتش !!!!


  ولی کاشکی یه لباس قشنگتر می پوشید ;) :D

  ----------
  خواب بزرگ:دقیقن.
  مشهورن و مثل همه مشاهیر عالم برای دیگران جالب‌اند و به قول شما قابل پی‌گیری. فان بودن و جالب بودن و اینها منتها با رگ گردنی که خیلی‌ها نشان‌ می‌دهند فرق می‌کند. فرق می‌کند با این که همه ناکامي‌های تاریخی/فمینستی را هوار کنیم سر بیچاره و همه آرزوهامان را فرافکنی کنیم بر کسی که اصلن وظیفه‌اش انجام این کارها نیست. بعد یا حکم بدهیم که "غیرت ما را زیر سئوال برده" ! یا "آزاده باش و برگرد و مقاومت کن" !
  ما دنبال قهرمان/ قربانی می‌گردیم. ابژه گاهی محمد خاتمی است ، گاهی نامجو و حالا هم گلشیفته. یا باید قهرمانمان باشد و مو به مو تخیلات ما - مای تنبل گوشه گود نشین - را اجرا کند. یا باید قربانی‌اش کنیم و از ریختن خونش (فحش دادن بهش/ بی‌کار کردنش..) احساس تطهیر کنیم.
  این ویژگی قهرمان/قربانی سازی ایرانیان یکی از همان خرگوش‌های سفیدی است که ما را صاف می‌برد به سرزمین عجایب. به سرزمین جوابها. به این که ما چگونه ما شدیم. و چرا داریم در هم می‌لولیم. و دردمان چیست.
  لازم به گفتن نیست رفیق که راقم این سطور که الان خیلی معقول و منطقی اینها را می‌گوید هم خودش همین گه است. همین ژنهای لعنتی را دارد. همین حافظه تاریخی را دارد. فقط سعی‌اش را می‌کند که مچ خودش را وسط برخوردهای عوامانه بگیرد. گاهی موفق می‌شود. خیلی وقتها هم نمی‌شود. مهم این مارکه کردن‌هاست. یعنی یادآوری این که کبدشکیبایی و شکر‌خوردن نامجو همه از یک جنس‌اند. و یک ماجرا دارد تکرار می‌شود. و وقتش شده که یکهو همه باهم بگوییم دژاوو! یادمان بیفتد که همه این کارها را قبلن کرده‌ایم. همه این اظهار نظرها و برخوردها قدیمی است. بعد بتوانیم از منظر وسیع‌تری به ایرانی‌بودنمان نگاه کنیم. بعد شاید اتفاقی افتاد. شاید این یادآوری رستگارمان کند.

  پاسخحذف
 13. "زندگی خصوصی دیگران به ما ربط دارد، زندگی خصوصی ما به هیچ کس ربط نداره"
  این جمله کلیدی خیلی از اطرافیان ماست.کسایی که ادعای رفاقت و دوستی دارند.

  پاسخحذف
 14. گل گفتی آی گل گفتی
  درررررین
  مثل یه بلبل گفتی
  درررررین
  جواب عالی دادی
  غنجه بودی شکفتی

  پاسخحذف
 15. بگذارید واضحتر بگویم:روسری گلشیفته نه تنها به من و شما بلکه به هیچ بنی بشری جز خودش مربوط نیست.اما اینکه در مقابل کسی که مقابل خواننده ی محبوبم قلدربازی در می اورد ساکت بمانم...نه!

  پاسخحذف